Nejlepší 65″ 4K televize za 20 000 Kč pro leden 2019

Dnes se zaměříme na nejlepší 65 palcové televize ve 4K rozlišení v příznivé cenové relaci do 20 tisíc korun s daní. Budeme se tedy pohybovat ve vodách nižší střední třídy – tedy v tom nejlepším možném poměru cena – výkon. I za 20 000Kč lze totiž koupit televizi s překvapivě dobrým obrazem i designem zahrnujícím prémiové materiály. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší 65″ televize od každé renomované značky.

 

LG 65UK6470PLC

Prvním kandidátem, který můžeme s klidným svědomím doporučit, je televize LG 65UK6470. Jde o designově povedený kousek, který má kovové rámečky, mimořádně pěkný stojan, velmi dobrý 4K obraz s podsvícením Direct LED, nadprůměrný zvuk a svižný a pěkný operační systém LG WebOS 3.5, který lze skvěle ovládat pomocí tzv. magického ovladače, který lze k televizi přikoupit (myš+hlasové ovládání). Televizi nechybí veškerá potřebná konektivita a podporuje nový standard televizního vysílání DVB-T2 HEVC. Za cenu 18 900Kč (leden 2019) jde o skvělou koupi. Více najdete v recenzi.

hodnocení 92.67%
Recenze

 

Samsung UE65NU7172

Druhým slušným kandidátem je bezpochyby Samsung UE65NU7172. Jde o povedenou 65″ 4K UHD televizi modelové řady 2018, která s cenou pod hranici 18 tisíc korun nabízí slušný 4K obraz s dobrou černou díky použitému VA panelu (Edge LED), moderní vzhled s úzkým profilem, který umožňuje pohledové zavěšení na zeď a bohatou konektivitu. Samsung má velice dobře odladěný operační systém (SMART) OS Tizen, který si velmi rozumí s telefony značky Samsung. Pokud tedy vlastníte telefon od Samsungu, rozhodně sáhněte po této televizi. Systém je velmi svižný a nabízí zajímavé aplikace. Hráče určitě potěší nízký imput lag u herního režimu. Televizi rovněž nechybí podpora DVT-T2 H.265/HEVC. Samsung UE65NU7172 určitě potěší i nízkou spotřebou – 118W (164kW ročně).

hodnocení 88%
Recenze

 

Sony Bravia KD-65XF7005

Pokud preferujete japonskou kvalitu, sáhněte po Sony Bravia KD-65XF7005. Obraz této televize je tak dobrý, že by šel srovnávat s dražšími modely jiných značek. Použitý IPS panel má velký pozorovací úhel, Direct LED podsvícení, které zaručuje lepší černou. Když se řekne Sony, vybaví se zvuk a ten této televizi rozhodně nedělá žádnou ostudu. Televize zní až překvapivě dobře. KD-65XF7005 má moderní a prémiový design – tenký tmavý hliníkový rámeček opticky zvětšuje obrazovku a vypadá navíc luxusně. Elegantní nohy televize mají v sobě šachtu na skrytí kabelů, což je fajn. Pokud vlastníte herní konzoli Sony Playstation, pak volba zákonitě musí padnout na tuto televizi. HDR režim je kompatibilní s touto konzolí, což potěší každého hráče. KD-65XF7005 podporuje DVB-T2 HEVC a má velmi nízkou spotřebu jen 106W (155kW ročně).

hodnocení 92.67%
Recenze

 

Philips 65PUS6703

Tento krasavec zaujme především třístranným podsvícením Ambilight 3, které je velikým lákadlem a moderním designem zahrnující prémiové materiály. Hliníkový rámeček a minimalistické hliníkové nožky působí skvěle. Obraz je na špičkové úrovni, zvlášť za cenu 19 990Kč. Podsvícení typu Direct LED s Micro Dimmingem umožňujícím ovládání až 6400 zón a zadní podsvícení Ambilight dokáží vykouzlit velice dobrou černou barvu, která vypadá téměř tak dobře, jako u OLED panelů. Televize podporuje HDR Plus.  65PUS6703 má nadprůměrný zvukový výstup, který lze ještě dále vylepšit. Čtyřjádrový procesor poskytne dostatek výkonu pro plynulý provoz. Nechybí bohatá konektivita a podpora DVB-T2 HEVC . I přes LED osvětlení Ambilight má televize nejmenší spotřebu – 104W (152kW ročně).

hodnocení 75%
Recenze

 

Co říci závěrem?

Snad jen to, že každá z vybraných televizí má nadprůměrný 4K obraz i zvuk, srovnatelnou konektivitu, HDR, podporu pro moderní vysílání DVB-T2 HEVC, takže se nebudete muset otravovat nákupem nesmyslných seto-boxů. Co je rozlišuje, je design, Vaše preference pro konkrétní značku, spotřeba el. energie a drobné odchylky. S žádnou z těchto televizí zkrátka nemůžete šlápnout vedle. Pokud bychom měli vybrat absolutního vítěze, museli bychom si doslova hodit mincí. Rozhodovali bychom mezi televizí od Sony a LG.

Napsat komentář