Čtete: Nejlepší lednice od 8000Kč do 12000Kč 2018

Nejlepší lednice od 8000Kč do 12000Kč 2018

V našem rozsáhlém testu nejlepších lednic od 8 do 12 tisíc jsme se zaměřili výhradně na kombinované chladničky. Stále se totiž jedná o bezkonkurenčně nejpopulárnější typ ledničky v našich domácnostech. Do testu jsme vybrali 7 nejlepších modelů, které lze v této cenové hladině koupit. Snažili jsme se také pečlivě vybírat mezi výrobci tak, abyste měli možnost, se co nejlépe rozhodnout pro svého favorita.

V testu jsme se zaměřovali především na čistý objem chladniček a mrazáků, funkce, vybavenost a úspornost na el. energii. Za nás se jedná o nejdůležitější parametry, které jsou klíčové pro rozhodování o koupi.

Electrolux EN 3201MOW

Je jeden ze základních modelů v přední části zvolené cenové hladiny. Rozhodně se jedná o dobrou volbu pro jednotlivce a malé rodiny. Od lednice za cenu okolo 8 000 nemůžete očekávat mnoho, nicméně svůj primární účel splňuje velice dobře. Navíc je tichá a s LED osvětlením. Za nás jednoznačná volba pouze v případě, že skutečně řešíte co nejnižší cenu za slušný výkon.

77.33%
Recenze

Gorenje RK 61920 X

Druhá lednice ze spodní části cenového rozpětí je o něco málo dražší než ta první. Nicméně je zde výčet funkcí již o něco veselejší. Lednice nabízí perfektní chladící a mrazící výkon v téměř neslyšitelném chodu. Navíc, zde už se můžeme bavit o několika vychytávkách jako je Crisp zóna pro skladování ovoce a zeleniny a nastavitelné police ve dveřích lednice. Stále zde nenaleznete pokročilejší funkce moderních chladniček, nicméně s cenou okolo 8 – 9 tisíc se jedná o jeden z bezkonkurenčních modelů.

85%
Recenze

Zanussi ZRB 36104XA

Chladnička s luxusním objemem mrazící části, nízkou spotřebou elektrické energie a s cenovkou pod 10 000,- Kč. Zanussi ZRB 36104 je přímým konkurentem výše zmíněné krasavice od společnosti Gorenje. Funkce mají téměř srovnatelné, nicméně zde je volba jasná v případě, že sháníte co největší mrazák. Chladnička, stejně tak jako její konkurent, je naprosto vhodná pro 2-4 členné domácnosti. Navíc od modelu RK 61920 se pyšní o něco zajímavějším designem.

82.33%
Recenze

LG GBB39SWDZ

Lednice od velice dobře známého výrobce spotřební elektroniky LG útočí na příčku nejlépe vybavené chladničky s cenovkou okolo 10 tisíc korun. Funkce jako super mrazení, no frost systém, varovný alarm při otevřených dveřích nebo antibakteriální zóna jí nejsou cizí. Také se jedná o první lednici v testu, která disponuje displejem na dveřích chladící části. Příjemně nás také překvapila také funkce LG Diagnostic, která dokáže ušetřit spoustu starostí a peněz v případě poruch. Velikostí spadá do kategorie lednic pro početnější rodiny. Za nás jeden z favoritů na vítěze.

91.67%
Recenze

Bosch KGV 39VW31

Síla renomované značky BOSCH je v rámci chladniček neoddiskutovatelná. S cenou cca 10 000 Kč se jedná o jeden z nejlevnějších modelů této značky. Nicméně v duchu hesla, stádo je tak silné, jako jeho nejslabší článek, má tato lednice skutečně co nabídnout. Byť funkcionalitami není tak vybavená jako její konkurent od společnosti LG. Hravě to však dohání kvalitním zpracováním, tichosti chodu a nízkou spotřebou elektrické energie. Lednice je velikostí vhodná i do početnějších rodin. Za nás jasná volba pro ty, kteří nejsou příznivci supermoderních funkcí a hledají špičkovou kvalitu s rozumnou cenovkou.

82.33%
Recenze

Gorenje N 6X2 NMX

První ze dvou nejdražších chladniček v našem porovnávání. Cenou se zde dostáváme již těsně pod hranici 12 000 korun. Kvalita zpracování je však úplně jinde. Lednice vypadá velice prémiově a to i uvnitř. Oproti předchozím modelům, zde již můžeme nalézt adaptivní systém chlazení podle množství vložených potravin, pokročilý systém proudění vzduchu, který se dostává do všech koutů chladničky. Systémem Humidity control, díky kterému si můžete seřizovat vlhkost v přihrádce na ovoce a zeleninu. Oproti levnějšímu modelu od značky Gorenje výše zmíněnému se tato pyšní krásným bíle svítícím dotykovým displejem na vnější straně dveří chladící části. Pokud jste ochotni si lehce připlatit, s touto chladničkou rozhodně chybu neuděláte, bude pýchou v každé kuchyně.

91.33%
Recenze

Samsung RB-F310G RB31FERNCSA

Posledním vybraným modelem je chladnička od společnosti Samsung. Opět jsme u hranice lednic do 12 000 korun. V rámci uchovávání ovoce, zeleniny, masa a ryb jde společnost Samsung na rozdíl od svých konkurentů o krok dále. Přes přední display je možné si nastavit hned ze dvou variant chlazení v boxu určené pro potraviny popsané výše, vždy podle Vašich potřeb. Navíc nadstandardní vychytávky v podobě speciálního boxu na dochucovadla jistě velmi potěší. Jinak je v této cenové kategorii funkcemi srovnatelná s modelem N 6X2 NMX. Rozdíl zde vidíme hlavně v designu samotné chladničky, kdy podle vzoru moderních chladniček chybí klasické madla.

87.33%
Recenze

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás také zajímat