Čtete: Nejlepší pákové kávovary od 3 000 – 6 000 pro rok 2018

Nejlepší pákové kávovary od 3 000 – 6 000 pro rok 2018

Káva neodmyslitelně patří ke každodenní rutině většiny z nás. Pro mnohé je to jenom prostředek k nastartování do nového dne, pro jiné nápoj, který si chtějí patřičně užít a vychutnat.

Ať už to máme každý jinak, vždy je zapotřebí kávu nějakým způsobem připravit. Pro ty, co se rozhodli dát vale klasickým „turkům“ nebo instantním kávám, které stačí zalít vodou z rychlovarné konvice, jsme dnes připravili srovnání nejlepších pákových kávovarů pro rok 2018. Důvody pro volbu pákového kávovaru jsou naprosto jednoduché. Oproti klasickým kapsovým zařízení, které jsou vesměs levnější při pořizování, je cena přípravy kávy mnohonásobně úspornější záležitostí. U kapslí se bez problémů můžete dostat až nad 10 korun za šálek, což se Vám u pákového kávovaru stávat nebude. Tedy v případě, že nehodláte investovat do prémiových značek samotné kávy. Dále je to, dá se říci, až rituál přípravy, kdy každý detail od zvolení typu kávy, hrubosti jejího namletí nebo technice šlehání mléka rozhoduje o výsledném nápoji. A o tom to za nás celé tak trochu je.

Do srovnání jsme s pečlivostí sobě vlastní vybírali pouze přístroje s cenovkou do 6 000 korun. Všechny testované kávovary splňují nepsanou normu tlaku vody 15 Barů, které je základem pro přípravu dobré kávy. Byť se vždy snažíme produkty do srovnání maximálně diverzifikovat tak, aby jste měli vždy možnost vybírat z co možná největšího množství výrobců a značek, zde se nám to nepovedlo a ani povést nemohlo. Italská společnost DeLonghi zde hraje prim. 4 přístroje z 5 patří do její stáje a to oprávněně. Jedná se o ty nejlepší kousky, které v daném cenovém rozpětí můžete zakoupit.

De’Longhi EC 685.

První kávovar z našeho výběru je zároveň také nejmenším kávovarem ve srovnání. Přesto toho předvádí poměrně hodně. Nás na něm nejvíce nadchla možnosti nastavení při přípravě kávy, kterou s tímto přístrojem máte. Ať už se jedná o teplotu a tvrdost vody nebo nastavení šlehání a ohřevu mléka. Podstavec pro nahřívání šálků, nebo funkce automatického čištění a odvápňování jsou už jenom třešinkou na dortu. Za cenu nepřesahující 4 000 korun se jedná o favorita do menších kuchyní. Díky jeho velikosti bychom ho nedoporučovali do početnějších rodin nebo kanceláří jelikož se příprava kávy pro větší množství osob může značně časově protáhnout. Více o tom naleznete v samotné recenzi.

90.33%
Recenze

Catler ES 4050

Společnost Catler je známá svými kvalitními kávovary. Jako jediná se také dostala do našeho výběru TOP 5, kde jinak dominují výhradně kávovary značky DeLonghi. Pákový kávovar Catler ES 4050 nás hned ze startu nadchnul svými funkcemi, které zde nejsou jen na okrasu, ale přímo ovlivňují chuť výsledného nápoje. Designově je moc povedený a ve svém nerezovém těle bude ozdobou každé kuchyně. Jedna z jeho mnoha předností je právě velikost. Bez problému zde připravíte dva šálky horkého nápoje najednou, a nebo rovnou oblíbené caffe laté do vyšší sklenice. Tleskáme! Co se ceny týče, pohybuje se někde okolo 5 000,- Kč. Za tu cenu ale rozhodně stojí.

92.67%
Recenze

DeLonghi EC 820

Model EC 820 se vyznačuje především kvalitním zpracováním, povedeným designem a prostornou podložkou na šálky, kdy budete naprosto bez problémů připravovat dva šálky kávy najednou. Svými funkcemi se řadí spíše do průměru, ale co dělat má, dělá sakra dobře. Vše potřebné pro přípravu lahodné kávy máte k dispozici. Dostatečný tlak, slušný prostor od páky a bezproblémově fungující trysku na páru. S cenou pod hranicí 4 000 Kč se za nás jedná o nejlepší alternativu k prvnímu modelu ve výběru, De’Longhi EC 685.

85%
Recenze

De’Longhi Scultura ECZ 351

Tento kávovar je s ostatními stroji v našem listu naprosto srovnatelný. V čem značně vybočuje je především jeho povedený design. Vrchní část kávovaru je potažená tvrzenou pryskyřicí, která De’Longhi ECZ 351 dodává dojem plasticity. V kombinaci s kovovými detaily ve vysokém lesku dělá z tohoto kávovaru ozdobu každé kuchyně. Výbava přístroje je spíše standardní, nicméně to nijak nebrání přípravě luxusních horkých nápojů. Jako jediný v našem srovnání tento model disponuje systémem auto-vypnutí v případě, že je přístroj určitou dobu v nečinnosti. Zároveň se také jedná o nejlevnější kávovar z našeho výběru. Cena se zastavila pod hranicí 3 000 korun.

84.33%
Recenze

De’Longhi EC 850M

Zde se dostáváme ke kávovaru, který lehce nad ostatními vyčnívá. Je to především díky tomu, že jako jediný kávovar z 5 srovnávaných disponuje nádobkou na mléko a systémem automatické přípravy capuccina. Skutečně se v této cenové kategorii objevil přístroj, kde za pomocí stisku jednoho tlačítka připravíte špičkové cappucino s perfektně vyšlehaným mlékem. Díky této funkci osobně řadíme De’Longhi EC 850M spíše mezi poloautomatické kávovary. Mimo to také skvěle vypadá. Vždy se snažíme do našich srovnávací listů řadit jen ty nejlepší produkty za danou cenu, nicméně zde máme v našich očích, byť o kousek, vítěze srovnání. Gratulujeme.

92.67%
Recenze

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás také zajímat