Čtete: Nejlepší pracovní notebooky do 10 000,- Kč pro rok 2018

Nejlepší pracovní notebooky do 10 000,- Kč pro rok 2018

V dnešním srovnání se podíváme na zoubek notebookům v cenové hladině do 10 000 Kč. Vzhledem k ceně jsme se rozhodli zaměřit především na notebooky určené pro kancelářskou práci. Předem je třeba se zamyslet, co vlastně uživatelé při výběru notebooků, například pro podnikání, do školy, nebo jen tak domů pro surfování na internetu a projekci multimediálního obsahu, očekávají?

Za nás je jedním z hlavních atributů hmotnost a rozměry pro snadné přenášení a také výdrž baterie, která je u těchto notebooků mnohdy klíčová. Rozhodující může být také design, jelikož není nic horšího, než před důležitým obchodním partnerem vytáhnout z tašky rozvrzaný plastový krám, který se přehřeje, pokaždé když spustíte poznámkový blok.

Výkon u takovýchto notebooků jde paradoxně stranou. U většiny modelů, které jsme srovnávali, je téměř totožný a nikdo nemůže očekávat, že za cenu okolo deseti tisíc korun bude mít doma stroj z jiného vesmíru, který bude schopen rozjet nejnovější herní pecky na plné detaily, editovat video a fotky v náročných programech. Na druhou stranu je rozhodně zapotřebí, aby se systém nezasekával při využívání základních aplikací, popřípadě u využívání více programů najednou a uživatelská zkušenost byla co nejvíce plynulá.

 

Tak se pohodlně usaďte a jdeme na to.

Umax VisionBook 13Wa Flex UMM200V34

První pracovní mašina je od známe společnosti UMAX, VisionBook 13Wa Flex. Slovíčko Flex v názvu není náhodou, jedná se totiž o konvertibilní zařízení. Jinými slovy, máme zde před sebou notebook a tablet v jednom. Pokud zrovna nepotřebujete k práci klávesnici, jednoduše jí „obtočíte“ kolem displeje a máte v ruce obrovský (plochou), více než 13 palcový tablet. Z hlavních předností musíme bezesporu vypíchnout, naprosto špičkové zpracování hliníkového těla notebooku. Nic zde nevrže, vše působí pevně a bytelně. Přesto se jedná o jeden z nejtenčích notebooků, které dnes srovnáváme. Výkonově na tom také není zle. Procesor od společnosti Intel spolu se 4 GB RAM jsou naprosto dostačující. Full HD displej je už jenom třešinkou na pomyslném dortu.  Za cenu okolo 8 000,- se umístil na krásném 5. místě našeho srovnání.

88%
Recenze

Lenovo IdeaPad 320 80XV00L0CK

Společnost Lenovo se za posledních několik let dostala do našeho podvědomí jako výrobce kvalitní elektroniky za rozumnou cenu. Jinak tomu není ani u modelu IdeaPad 320. Tento, oproti prvnímu stroji již klasický notebook, má v našem srovnání mnoho odlišného od ostatních. Jako jediný má plastové tělo, jako jediný využívá procesor od společnosti AMD a také jako jediný v sobě má SSD disk o kapacitě 128 GB. Upřímně, co se výpočetního výkonu týče, zde ho najdete ze všech pěti notebooků nejvíce. Ten procesor v kombinaci s SSD diskem dělají svoje. Systém se od stisknutí tlačítka spouští téměř okamžitě, stejně tak jednotlivé aplikace a dokumenty uložené na disku. Na druhou stranu se jedná o nejtěžší a největší notebook z 5 vyvolených s nejslabší baterií. Přesto zvládne slušných 5 hodin v provozu. Navíc, má také jako jediný optickou mechaniku na CD a DVD. Za nás rozhodně chybu koupí neuděláte a s cenou, za kterou se prodává, je to 4. místo ve srovnání.

88.33%
Recenze

Asus VivoBook E403NA-FA049T

Co říci o zástupci od jednoho z nejznámějších výrobců notebooku? HW je srovnatelný s ostatními. Kombinace procesoru Intel a 4GB RAM prostě vždy zaručuje dostatečný výkon pro většinu aplikací, které běžný uživatel potřebuje k práci, nebo zábavě. Zde se opět vracíme do plně hliníkového těla. Přednostmi tohoto modelu je rozhodně kvalitní IPS display a neskutečná výdrž baterie. Na jedno nabití Vám dokáže vydržet až 14 hodin. To už se pracovně utaháte spíše vy než VivoBOOK od Asusu. Váha pod 2 kg a minimalistické rozměry, za cenu něco přes 7 tisíc korun. Tady není moc o čem přemýšlet! Bronzovou medaili má tento notebook u nás jistou.

90.5%
Recenze

Acer Swift 1 NX.GP1EC.004

Společnost Acer se svou řadou notebooků na práci Swift trefuje v mnoha ohledech do černého. Uvnitř dobře vybavený. Opět zde panuje duo Intelu a 4 GB RAM. Je doplněný o mnoho vychytávek, které jeho konkurenti nemají. Mimo to také disponuje kvalitním IPS displejem s FULL HD rozlišením, zasazeným do opravdu velice povedeného hliníkového těla notebooku. Nevrže, neláme se a působí bytelně. Práce na takovémto zařízení je čistá radost. Detaily jako čtečka otisků prstů, nebo podsvícená klávesnice už jenom potěší. S cenovkou těsně pod 10 000,- se jedná o stříbrnou pozici našeho seznamu.

92%
Recenze

UMAX VISIONBOOK 13WA PRO

Jak jsme začali, tak také končíme. Společnost UMAX má v našem srovnání druhého zástupce. Tentokrát je to klasický notebook. No, klasický. On je to notebook designově naprosto dokonalý. Jestli se Vám někdy bude stávat, že si budou nějaké zařízení plést se stroji za 20 tisíc a více, je to u tohoto notebooku. Stroj je výkonově naprosto srovnatelný se svými konkurenty, nicméně ve výše zmíněném designu je nelítostně drtí s elegancí sobě vlastní. Navíc jako jediný má volný slot na M2 SSD disky, což krásně kompenzuje omezenou velikost základního eMMC disku. A to nejlepší na závěr, za tohoto krasavce nezaplatíte více než 7 000 korun! UMAX Visionbook 13WA PRO, má u nás zaslouženou zlatou medaili!

95.33%
Recenze

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás také zajímat