Čtete: Nejlepší televize do 15 000,- Kč v roce 2018

Nejlepší televize do 15 000,- Kč v roce 2018

Vybrat v dnešní době kvalitní televizi za rozumné peníze, není úplně jednoduché. Zaprvé si je třeba určit, k čemu vlastně televizi chcete využívat. Zda pouze na sledování klasického televizního vysílání, jako projektor pro DVD/blu-ray domácí kina, nebo na hraní konzolových her. Dle našich zkušeností, je to ve většině případů od každého trošku. Právě z tohoto důvodu jsme do srovnání vybírali pouze ty modely, které jsou v tomto ohledu univerzální.

Naprosto chápeme, že při výběru správného zařízení mohou hrát roli také preference určité značky. Právě proto jsme v záplavě televizí na dnešním trhu vybrali od každého, velkého a významného výrobce jenom to nejlepší co v dané cenové hladině nabízí a myslíme, že se nám to povedlo na výbornou.

V našem výběru TOP 5 televizí do 15 tisíc Kč jsme se zaměřovali pouze na televizory s rozlišením 4K a podporou HDR. Je to za nás dnes již standard a nevidíme úplně smysl v koupi televizorů s nižším rozlišením. Co se velikosti obrazovky týče, vybírali jsme úhlopříčky v rozmezí 49-55 palců. Za nás se jedná o optimální kombinaci pro kvalitní požitek při sledování.

Philips 55PUS6162

Hned první televizor z našeho výběru je současně také tím nejlevnějším, který jsme do tohoto listu zařadili. Cenovka Modelu PUS6162 se zastavila pod hranicí 12 000 Kč. Přesto si nijak nezadá s ostatními. Televizor má vskutku luxusní obraz v UHD rozlišení s podporou HDR a perfektní barevné podání. Jediným nedostatkem proti konkurenci jsme zde zaznamenali v operačním systému televize, respektive poměrně složité a těžkopádné ovládání SMART funkcí. Z toho důvodu tento model doporučujeme k jakémukoliv účelu od sledování filmů, až po hraní her, kromě využívání aplikací přímo v TV. Více si přečtěte v naší recenzi níže.

80%
Recenze

LG 55UJ6307

Společnost LG se u tohoto modelu opravdu snažila. Za nás výborná televize, s luxusním rozlišením, plynulým obrazem a skvělým operačním systémem WebOS 3.5, který si společnost vyvíjí speciálně pouze pro své televizory. Co zde vidíme jako přednost před svými konkurenty, je variabilita nastavení obrazu a zvuku. Televize v tomto ohledu naprosto exceluje, protože každý si zde může najít to své. Kde televize naopak trochu ztrácí, je její samotný design. Ten je díky trochu širšímu rámečku o krok za konkurencí. Jinak za nás výborná TV!

89%
Recenze

Panasonic TX-55EX613E

Tato televize Vás doslova ohromí svým obrazem. Na rozdíl od svých konkurentů disponuje panelem typu Direct LED. Pro ve zkratce znamená, že jsou LED diody rozmístěny po celé ploše televize, nikoliv jen po okraji, což umožňuje ve tmavých oblastech obrazu svítit méně a vykouzlit lepší černou a tím tedy i kontrast. Další výhodou oproti konkurenci je obnovovací frekvence, která je u této televize na 100Hz a obraz má odezvu 30 ms. Akční scény ve filmech nebo hraní her na herní konzoli, zvládá s naprostým přehledem. Přičtěte si k tomu ještě opravdu povedený design, opravdu vysoké renomé značky Panasonic a máte výbornou televizi do svého obývacího pokoje!

90.33%
Recenze

Samsung UE55MU6172

Společnost Samsung má s produkcí televizorů opravdu bohaté zkušenosti. Model UE55MU6172 patří mezi ty nejpovedenější modely z nižší střední třídy. Obraz je naprosto luxusní. Ten má na svědomí především vysoký kontrastní poměr a nadprůměrné podání černé barvy použitého panelu. Super. Televizor obsahuje operační systém Tizen, který si Samsung rok, co rok doslova piplá k dokonalosti. Designově není televizi také moc co vytknout. Tenký rámeček lemující LED panel je v dnešní době prostě šik a Samsung si to moc dobře uvědomuje. Jedinou pihu na kráse vidíme v nízkém maximálním jasu, při kterém může nastat problém, pokud máte televizi postavenou proti oknu. V každém případě nákupem nemůžete udělat chybu.

89.67%
Recenze

Sony Bravia KD-55XE7096

Poslední televizí, na kterou se dnes podíváme je „Soňácká“ Bravia KD-55XE7096. Kvalitou obrazu za nás v mnoha ohledech převyšuje konkurenci. Sony se rozhodlo do tohoto modelu instalovat velice kvalitní LED panel, který dává znát svou sílu, ať už při sledování filmů, nebo hraní her. Co se tomuto Japonci dále povedlo, je design. Televizory Sony na nás vždy působili luxusním dojmem a není tomu jinak ani u tohoto modelu. Oproti předchozím řadám, se zde již neobjevuje standardní systém Android, nýbrž operační systém Linux. Ten se ovládá naprosto jednoduše. Kámen úrazu a achillovou patou tohoto modelu je naprostý nedostatek aplikací. Ty základní jako YouTube nebo Netflix zde určitě najdete, ale s ničím navíc moc nepočítejte. Přesto pokud jdete pouze po špičkové kvalitě obrazu a krásném designu, není zde moc o čem přemýšlet. Sony spolu s Panasonicem to vyhrává na celé čáře.

92%
Recenze

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás také zajímat