Čtete: Creative Sound BlasterX Kratos S5

Creative Sound BlasterX Kratos S5

Základem každé dobré herní PC sestavy či už jen kancelářského PC je bezesporu kvalitní ozvučení. Přívlastkem kvalitní lze reproduktory Sound BlasterX Kratos S5 2.1 s přehledem označit. Tyto reproduktory jsou postaveny ze dřeva, lépe tlumí rezonanci a poskytují teplejší přirozenější zvuk oproti klasickým plasťákům v této cenové relaci. Reproduktory nabídnou klasické stolní rozložení 2.1, tedy dva satelity a subwoofer.

Creative-Kratos-S5

Pojďme na rovinu říci, že Creative Kratos S5 nejsou lacině znějící repráky za 2000 lowcostového brandu Genius či Trust, snažící se o zakrytí svých nedostatků zaduněným rádoby basovým zvukem. Jde o opravdu kvalitní sestavu s důrazem na vyšší středy ze satelitů (ideální pro hry), mohutný bass ze subwooferu a skvělé zpracování. Creative zkrátka nevyrábí šméčko, ale odladěné produkty. Jeho zvukové karty jsou vedle Asusáckých Xonarů ty nejlepší na trhu. Stejně tak je tomu i u reproduktorů pro PC.

Zvuk

Satelity jsou osazeny kvalitními 4″ širokopásmovými reproduktory s výkonem 12W (x2) a nabídnou velice čisté středy a ostré a vyrovnané výšky. Subwoofer disponuje výkonem 36W a má průměr 6.5″. Subwoofer je namířen do podlahy, takže chudáci vaši sousedi.

Kmitočtový rozsah reproduktorů je 55 Hz až 20 000 Hz a podporují audioformáty až do 24bit / 96kHz. V kombinaci se softwarem BlasterX Acoustic Engine pro PC si navíc lze vychutnat pohlcující virtuální 7.1 prostorový zvuk, který vás vtáhne do děje.

Celkově znějí reproduktory velice kvalitně, až nečekaně dobře v této cenové relaci. Díky dobrým satelitům při hraní přesně lokalizujete hrozby a s přehledem rozeznáte i zbraň, ze které je na vás stříleno, či jestli se za vámi někdo plíží. Reproduktory se hodí i k poslechu hudby, jejich kvalitní projev vás mile překvapí a pokud budete mít malé výhrady, vše lze kompenzovat v softwaru od Creativu.

Zpracování, RGB LED a software

Reproduktory vás na první pohled zaujmou svou velikostí a kvalitním zpracováním. Na produktových obrázcích si člověk nedokáže představit, jak velké doopravdy jsou. Jak už bylo zmíněno, ozvučnice jsou dřevěné (MDF) s černým lakováním.

 

Co vás určitě kopne do očí je to, jak Creative zveličil logo SoundBlaster X. Což o to, logo vypadá dobře, ale je možná až zbytečně velké a slušela by mu více menší velikost a zarovnání na střed.

Pod logem je velice zajímavý designový prvek v podobě RGB barevné linky na každém ze satelitů. To je opravdu specialitka, která na reproduktorech není úplně běžná. Na subwooferu je ovládací tlačítko, kterým lze volit různé barvy a zároveň také „animace“ v podobě přelivů či jen pohybu světla. Toto osvětlení lze upravovat v softwaru, který je k reproduktorům k dispozici ke stažení (ano, není součástí balení). Software vypadá velice moderně – Windows 10 provedení, naleznete tam ekvalizéry, různé presety pro hry, Crystalizer pro čištění zvuku a spoustu dalšího. Možnosti pro úpravu světelných RGB pásků je tam rovněž spousta i včetně volby animací. Určitě pobaví i hlasové změny „Voice Morph“, které vám změní hlas na desítky způsobů.

Ovládání

Reproduktory disponují velice povedeným ovládacím prvkem, který kromě volume regulátoru nabídne také sluchátkový výstup a vypínač reproduktorů. Bass lze bohužel ovládat jen potenciometrem na subwooferu.

Reproduktory lze připojit k PC, telefonu, notebooku či televizi pomocí RCA konektorů / jack 3.5mm / micro USB.

Závěrem?

Reproduktory Creative Kratos S5 jsou opravdu povedené a hrají výborně. Každá návštěva se nad nimi pozastaví jakmile uvidí svítit RGB pásky a uslyší jejich zvuk. Vhodné pro ozvučení malé místnosti – ideální k PC. Lze použít i jako ozvučení k televizi, protože žádná finančně dostupná televize nezní takto dobře. Cenovka je sice trošku vyšší – okolo 3 tisíc korun oproti lacinějším 2.1 systémům, kde se cena pohybuje okolo 2 tisíc, ale věřte, že stojí za to, si připlatit. Těmito reproduktory neuděláte chybu.

Kde nejlevněji koupit Creative Sound BlasterX Kratos S5?

Parametry

Hlavní parametry
Počet reproduktorů / sestava 2.1
Reálný hudební výkon (RMS) 54 W
Kmitočtový rozsah 55 Hz až 20 000 Hz
Výkon předních satelitů 2 x 12 W
Výkon subwooferu 36 W
Bezdrátová konektivita ne
Dřevěná ozvučnice ano

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás také zajímat