Čtete: DeLonghi EC 820

DeLonghi EC 820

Italská společnost DeLonghi je přeborníkem ve vývoji a výrobě kávovarů. Dnes se podíváme na model EC 820, se kterým dokážete udělat hodně parády za poměrně slušný peníz. Kávovar DeLonghi EC 820 je spojení kovových, chromovaných a plastových částí. Působí robustním a luxusním dojmem. Konstrukčně je proveden velice precizně a za své peníze dostanete kávovar, který se bude ve Vaší kuchyni, nebo kdekoliv kde kávovar umístíte parádně vyjímat.

DeLonghi EC 820

Díky široké základně, která měří téměř 30 cm, můžete pohodlně připravit najednou dva šálky kávy. Nádoba na vodu je umístěna v zadní části kávovaru a má objem 1 l. To není mnoho a musíte být tedy připraveni, že v případě přípravy kávy pro početnější skupinu hostů, budete vodu často dolévat. Na druhou stranu, čerstvá voda v zásobníku, není nikdy na škodu. Přístroj pracuje pod tlakem páry 15 barů, při příkonu 1450 W. Díky systému ohřevu vody s termoblokem je kávovar připraven k použití necelých 40s od zapnutí přístroje. Samotná káva je připravena velice rychle.

DeLonghi EC 820

Tryska na páru je umístěna v levé části a funguje naprosto bezproblémově. Díky ní si budete schopni napěnit a ohřát mléko například na oblíbené cappuccino. Přístroj dále disponuje automatickým odvápňováním, tedy čištěním od vodního kamene. Zde musíme upozornit, že díky poměrně malému objemu zásobníku na vodu budete nuceni při čistění vodu neustále doplňovat.

Kávovar je vhodný jak na přípravu klasické mleté kávy, tak i na kávu porcovanou (tzn. E.S.E pody). Ty jsou poměrně často využívány především díky čistější přípravě a správnému dávkování množství kávy.

DeLonghi EC 820

Co říci závěrem. Výbavou je tento model spíše základní. Na druhou stranu má vše, co pro přípravu většiny druhů a typů kávy potřebujete. Funguje bezproblémově a dokonce je při své práci poměrně tichý. Rozhodně se Vám nebude stávat, že při přípravě ranní kávy vzbudíte půlku rodiny. Tam, kde ztrácí na funkcích to rozhodně dohání na designu a kvalitě zpracování. Za nás tímto modelem nemůžete sáhnout vedle. Jako jediné negativum u kávovaru DeLonghi EC 820 vidíme velikost nádržky na vodu.

 

Kde nejlevněji koupit DeLonghi EC 820?

Parametry

Hlavní parametry
Příkon 1450 W
Typ kávovaru Pákový
Tlak 15 Bar
Objem vody 1 litrů
Přívod vody ne
Tryska na páru ano
Zásobník na mléko ne
Mlýnek na kávu ne
Zásobík na zrnkovou kávu ne
Nahřívač šálků ano
Automatické čištění ne
Automatické odvápňování ano
Displej ne
Rozměry, hmotnost
Výška 32.5 cm
Šířka 31 cm
Hloubka 26.8 cm
Hmotnost 4.9 kg

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás také zajímat