Čtete: De’Longhi EC 850M

De’Longhi EC 850M

Byť se DeLonghi EC 820 řadí mezi pákové kávovary, my bychom ho spíše zařadili mezi kávovary poloautomatické. Přestože tento model svou cenou pod 6 tisíc korun spadá mezi ty levnější varianty, svými funkcemi je srovnatelný s kávovary řádově o tisíce korun dražšími.

Celé tělo je tvořeno kombinací kovu a plastu. Působí opravdu luxusním dojmem a v kuchyni Vám ostudu rozhodně neudělá, spíše naopak. Jedná se o profesionální přístroj, konfigurovaný tak, aby na něm dokázal připravit luxusní kávu opravdu každý. Na druhou stranu díky množství nastavení, kterými disponuje si na něm vyhraje i kávový gurmmet.

De'Longhi EC 850M

Kávovar má příkon téměř 1500 wattů a pracuje s tlakem vody 15 barů. Díky skvělému systému ohřevu vody termoblokem, je voda nahřátá od zapnutí kávovaru během pár sekund. Navíc přiístroj disponuje EKO režimem, kdy se kávovar po dokončení přípravy nápoje automaticky vypne.

Když jsme na začátku psali o řazení tohoto kávovaru mezi poloautomatické, měli jsme na mysli něco, co není mezi pákovými kávovary zcela běžné, a to nádobku na mléko. Ta je umístěna v pravé části kávovaru a zaručuje přípravu cappuccina, café late a jim podobných jedním tlačítkem. Za tohle dáváme společnosti De’Longhi  velký palec nahoru!

De'Longhi EC 850M

Kávovar se ovládá šesticí podsvícených tlačítek v levém horním rohu. Zde kromě tlačítka pro zapnutí samotného kávovaru naleznete také možnost, nastavit si množství a teplotu vody, zda chcete do kávy přidat mléko nebo tlačítko přímo na zcela automatickou přípravu cappuccina a café late.

De’Longhi EC850 dále disponuje nádržkou na vodu o objemu 1 l, parní tryskou a režimem automatického odvápňování. Co nám zde chybí, je režim automatického čištění kávovaru a prostoru pro nahřívání šálků. To se dá však snadno nahradit, vpuštěním trochu teplé páry do prázdného šálku. V tomto modelu můžete bez problémů připravit až dvě kávy najednou. Kávovar je určen jak pro kávu mletou, tak pro o něco méně pracné E.S.E. pody, tedy kávu porcovanou. Odkapávací plocha je nastavitelná a můžete jí posunout dle velikosti hrnku. Kde vidíme trochu nedostatek, je poměrně limitovaná výška výpusti. Jinými slovy, zde nepoložíte vysokou sklenici.

De'Longhi EC 850M

Kávovar De’Longhi EC850 kombinuje to nejlepší z pákových a automatických zařízení v jeden úžasný produkt. Kávu připravuje rychle a perfektně. Je vhodný jak pro úplné začátečníky, tak baristické nadšence. Nádobka na mléko, rychlost přípravy a design kávovaru z něj dělá doslova zabijáka konkurence. Pro někoho může být překážkou výška výpusti, nebo trochu komplikovanější nahřívání šálků. Nicméně za nás je jasnou volbou pro všechny z vás, kteří si rádi pochutnáte na dobré kávě.

Kde nejlevněji koupit De’Longhi EC 850M?

Parametry

Hlavní parametry
Příkon 1450 W
Typ kávovaru Pákový
Tlak 15 Bar
Objem vody 1 litrů
Přívod vody ne
Tryska na páru ano
Zásobník na mléko ano
Mlýnek na kávu ne
Zásobík na zrnkovou kávu ne
Nahřívač šálků ano
Automatické čištění ne
Automatické odvápňování ne
Displej ne
Rozměry, hmotnost
Výška 30.5 cm
Šířka 26.8 cm
Hloubka 32 cm
Hmotnost 5 kg

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás také zajímat