Čtete: DeLonghi ECAM 22.110

DeLonghi ECAM 22.110

Společnost DeLonghi neodmyslitelně patří mezi nejznámější výrobce kávovarů. Dnes se podíváme na zoubek DeLonghi ECAM 22.110, automatickému kávovaru, ve kterém připravíte lahodný nápoj pouze jedním stiskem tlačítka. Jak to tedy dopadlo?

Výhodou automatických kávovarů je jednoduchost a čistota při přípravě kávy. U tohoto modelu tomu není jinak. Pod vrchním víkem, umístěným za plochou pro nahřívání šálků, naleznete zásobník na kávu s kapacitou 250g. A to jak na kávu zrnkovou, která se automaticky před přípravou nápoje namele v požadovaném množství a jemnosti, tak kávu předem namletou. Poté si můžete naprosto jednoduše nastavit sílu výsledné kávy, teplotu a tvrdost vody a množství nápoje. Kávovar si sám zapamatuje všechna nastavení a vy tak dostanete pokaždé nápoj podle Vašich představ bez nutnosti cokoliv znovu upravovat.

De'Longhi ECAM 22.110

Ještě se na chvíli ještě vrátíme k zásobníku na kávu. Ten je potažen těsnící pryží a disponuje speciálním víkem. Díky tomu můžete kávové zrna nebo namletou kávu v zásobníku udržovat i několik dní a ta neztratí nic na své chuti nebo aroma. Pokud se bavíme o samotné přípravě, je třeba zmínit přítomnost parní trysky na našlehávání mléka. Kávovar sám o sobě bohužel nemá zásobník na mléko a vše je v případě přípravy oblíbeného kapučína na Vaší zručnosti. Není se ale třeba ničeho obávat. Nádobku s mlékem postačí umístit pod trysku tak, aby výpusť z trysky byla těsně pod hladinou mléka. Poté stačí zapnou páru a mléku buďto našlehat, nebo pouze ohřát.

De'Longhi ECAM 22.110

Co se specifikací a funkcí kávovaru DeLonghi ECAM 22.110 týče, stroj má příkon 1450 W a vodu skrz kávu žene tlakem 15 bar. To považujeme za naprosto dostačující pro přípravu prvotřídního presa. Nádržka na vodu se zastavila na objemu 1,8 L. To je za nás jeden z mála nedostatků, který italský krasavec má. Při své velikosti a šířce bychom si dokázali představit nádržku klidně o půl litru větší. DeLonghi ECAM 22.110 dále disponuje funkcí Aroma systém, tedy vstřikování malého množství horké vody do čerstvě umleté kávy. Tím kávu spaří, což má velice dobrý vliv na výslednou chuť a aroma. Co se týče údržby, naleznete zde automatické čistění a odvápňování. Velikou výhodou je velikost nádoby na kávovou sedlinu. Ta v sobě udrží sedlinu až ze 14 šálků po dobu 72 hodin. Jinými slovy, při běžném používání postačí nádobku čistit jednou za tři dny. V kávovaru můžete najednou připravovat hned dva šálky nápoje najednou. Díky luxusní výšce od podložky k výpusti, převyšující 14 cm, zde připravíte nápoje do opravdu vysokých sklenic. Možnost pouhého ohřevu vody pro přípravu čaje bez nutnosti použití rychlovarné konvice je již pouze třešinkou na dortu.

De'Longhi ECAM 22.110

DeLonghi ECAM 22.110 je momentálně jeden z nejprodávanějších automatických kávovarů na českém trhu a má to dobrý důvod. Dětsky jednoduchá příprava kávy jediným stisknutím tlačítka, opravdu povedený design a samočistící funkce. Zde není moc co vytýkat, snad jen za nás menší zásobník na vodu, vzhledem k velikosti zásobníku na kávu a absence zásobníku na mléko. Pro případné zájemce také doporučujeme pečlivě prostudovat rozměry. DeLonghi ECAM 22.110 rozhodně není žádný prcek a se svou vahou 9 Kg se hodí spíše do větších kuchyní. V českých obchodech kávovar naleznete ve třech barevných variantách, černé, bílé a stříbrné.

Kde nejlevněji koupit DeLonghi ECAM 22.110?

Parametry

Hlavní parametry
Příkon 1450 W
Typ kávovaru Automatický
Tlak 15 Bar
Objem vody 1.8 litrů
Přívod vody ne
Tryska na páru ano
Zásobník na mléko ne
Mlýnek na kávu ano
Zásobík na zrnkovou kávu ne
Nahřívač šálků ano
Automatické čištění ano
Automatické odvápňování ano
Displej ne
Rozměry, hmotnost
Výška 35.1 cm
Šířka 23.8 cm
Hloubka 43 cm
Hmotnost 9 kg

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás také zajímat