Čtete: Catler ES 4050

Catler ES 4050

Společnost Catler neodmyslitelně patří ke známým a hlavně časem prověřeným výrobcům kávovarů. Dnes se podíváme na jeden z řady povedených modelů ES 4050. Ten v sobě snoubí zajímavý design s pokročilejšími funkcemi, které při přípravě Vaší oblíbené kávy rozhodně oceníte.

Catler ES 4050 má příkon luxusních 1750w a pracuje s tlakem 15 Barů. To je naprosto dostatečná kombinace pro přípravu kvalitního espressa. Společnost Catler si zde krásně pohrála se systémem nízkotlakého předspaření kávy. Těsně před tím, než začne káva výpustí téct do šálku, je spařena nízkým tlakem a tím jí tak dovolí v sítku nabobtnat, čímž se uvolní aroma a chuť. Následně se při puštění tlaku v plné síle maximalizuje rovnoměrnost extrakce kávy. Tento, na první pohled drobný detail, ve výsledku dotváří špičkovou chuť kávy, kterou jiným způsobem nedosáhnete.

Catler ES 4050

Další z řady funkcí, kterou musíme určitě zmínit je tepelný systém thermocoil. Ten se stará jednak o rychlé nahřívání vody na požadovanou teplotu a dále, což je možná důležitější, udrží teplotu vody stabilní po celou dobu přípravy. Catler ES 4050 disponuje také automatickým vypouštěním přebytečné, horké vody do odkapávací misky. Tato funkce zabraňuje nechtěnému spálení kávy v sítku, při přípravě více horkých nápojů za sebou s odlišnou požadovanou teplotou.

Catler ES 4050

Nádržka na vodu je odnímatelná s objemem téměř 2 l vody. To je dostatečné množství pro přípravu kávy pro početnější návštěvy. Díky rozměrům kávovaru můžete připravovat až dvě kávy najednou. Na vrchní straně přístroje se nachází pasivní plocha pro nahřívání šálků.

Tělo kávovaru je tvořeno výhradně z nerezu a designově je více než povedené. Všechny části na sebe přiléhají a obecně je Catler ES 4050 technicky zpracován na výbornou. Prostor mezi výpustí a podložkou pro šálky je dostatečný také na vysoké sklenice určené například na café latte. Parní tryska má tenké hrdlo. Díky tomu budete do mléka při napěnění dostávat pouze menší bublinky a ve výsledku bude mléčná pěna daleko krémovější.

Catler ES 4050

Povedený design, funkce zaměřené pouze na dosažení co nejlepší chuti a příznivě nízká cena. Pákový kávovar Catler ES 4050 jsme si na první pohled zamilovali a nebojíme se tvrdit, že Vy na tom nebudete jinak. Pro některé může být absence funkcionalit jako je automatické čištění a odvápňování, nebo miska na mléko překážkou. Pro nás je to jenom drobnou kaňkou na jinak perfektním stroji na kávu.

Kde nejlevněji koupit Catler ES 4050?

Parametry

Hlavní parametry
Příkon 1750 W
Typ kávovaru Pákový
Tlak 15 Bar
Objem vody 1.8 litrů
Přívod vody ne
Tryska na páru ano
Zásobník na mléko ne
Mlýnek na kávu ne
Zásobík na zrnkovou kávu ne
Nahřívač šálků ano
Automatické čištění ne
Automatické odvápňování ne
Displej ne
Rozměry, hmotnost
Výška 31.5 cm
Šířka 25 cm
Hloubka 33.5 cm
Hmotnost 6.3 kg

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás také zajímat