Čtete: De’Longhi Scultura ECZ 351

De’Longhi Scultura ECZ 351

Správná příprava kávy je z větší části v rukách samotného baristy, než ve funkcích kávovaru. Mnohdy pouze drobné detaily mohou tvořit propastný rozdíl mezi dokonalým prožitkem z dobře připravené kávy a úplným fiaskem z tmavé břečky, která je dobrá akorát k vylití do umyvadla.

Přesně v tomto duchu je konstruován kávovar De’Longhi Scultura ECZ 351. Dá Vám k přípravě lahodné kávy vše nutné, co potřebujete a zbytek je už pouze na Vašich schopnostech. Kávovar má nádobu na vodu s nadstandardním objemem 1,4 l. Příkon kávovaru je 1100 W a vodu protlačuje skrz kávu tlakem 15 barů. Tato kombinace zaručuje zaprvé poměrně rychlý ohřev vody na požadovanou teplotu při zapnutí a také dostatečný tlak na přípravu chutného pressa.

De'Longhi Scultura ECZ 351

Tento model je dále vybaven podložkou na vrchní části kávovaru pro nahřívání šálků a  parní tryskou. Díky ní můžete pěnit a ohřívat mléko při přípravě capuccina a cafe late. V neposlední řadě Scultura ECZ 351 disponuje systémem automatického vypnutí po 20 minutách nečinnosti přístroje. To se hodí především těm z nás, kteří ráno kávu připravují ve spěchu a mnohdy zapomenou kávovar vypnout.

Kávovar je určený pro přípravu klasické mleté káva a dále na tzn. E.S.E pody, tedy kávu umístěnou ve speciálních kapslích. Příprava kávy z kapslí je mnohem jednodušší, díky správnému dávkování kávy a čistotnější, jelikož jsou zrnka i po přípravě uchovaná v samotné kapsli, kterou posléze stačí pouze vyhodit.

De'Longhi Scultura ECZ 351

Kde bychom se rádi zastavili je design. Zde si společnost De’Longhi se svým kávovarem Scultura ECZ 351 opravdu vyhráli. Tělo je tvořeno kombinací kovu a plastu a působí elegantním a robustním dojmem. Díky své velikosti lze připravovat až dva šálky najednou. Kde vidíme drobný nedostatek, je poměrně nízká výška výpusti. Bohužel zde nevložíte vysoké sklenice na Latte. Po odnětí podložky na odkapávání vody zde vložíte sklenici nebo hrnek o maximální výšce cca 10 cm.

Sečteno, podtrženo. Kávovar  De’Longhi Scultura ECZ 351 nabídne precizní zpracování, velice povedení design a základní funkce, které by jste od pákového kávovaru s cenovkou do 4 tisíc korun očekávali. Za nás rozhodně správná volba pro ty z Vás, kteří si rádi pochutnají na dobře připravené kávě, nicméně nechtějí do přístroje investovat mnoho peněz. V kuchyni Vám rozhodně ostudu dělat nebude.

 

 

Kde nejlevněji koupit De’Longhi Scultura ECZ 351?

Parametry

Hlavní parametry
Příkon 1100 W
Typ kávovaru Pákový
Tlak 15 Bar
Objem vody 1.4 litrů
Přívod vody ne
Tryska na páru ano
Zásobník na mléko ne
Mlýnek na kávu ne
Zásobík na zrnkovou kávu ne
Nahřívač šálků ano
Automatické čištění ne
Automatické odvápňování ne
Displej ne
Rozměry, hmotnost
Výška 37 cm
Šířka 29 cm
Hloubka 34 cm
Hmotnost 4.4 kg

1 komentář

  • Jana napsal/a:

    Po 3 dnech používání na kávovaru přestalo fungovat tlačítko zapínání. Až po opakovaném mačkání tlačítka zapínání se zapne (např. po 10). Myslím, že kávovar nebyl tak levný, aby se toto mělo dít.. 🙁

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás také zajímat