Logitech Z-333

Logitech Z333 je velice dobře vypadající 2.1 repro sestava RMS výkonem 40W za směšnou cenu začínající na 1200Kč. Za tuto cenu opravdu nelze očekávat nijak dobře hrající sestavu. To, co ale Logitech za tuto cenu zvládl vyprodukovat, je jedním slovem úžasné. Reproduktory totiž znějí skvěle.

    

Logitech Z-333

 

 

Sestava Z333 se skládá ze dvou satelitů složených ze širokopásmových a falešných výškových reproduktorů – ano jsou jen pro oko. I přesto širokopásmový reproduktor hraje velmi dobře. Ozvučnice jsou dřevěné (MDFko), což oproti plasťákům v těchto cenovým relacím zní mnohem lépe. Satelity jsou mírně nakloněné, aby směřovaly k uším posluchače. Vypadá to nezvykle a zajímavě. Povrchová úprava ozvučnic je šedočerný zdrsněný mat, reproduktory jsou kryty síťkou s mohutným vystouplým obkroužením, které tomu všemu dodává punc jakéhosi luxusu, který Logitech svým produktům vždycky dával.

Subwoofer se opravdu povedl, nabízí výkon 24W RMS a je namířený do prostoru, nikoliv do podlahy, stejně tak otvor pro vzduch. Ovládání hlasitosti subwooferu se nachází na jeho zádech. Stejně tak jednotlivé vstupy a výstupy. Hlasitost subwooferu má dostatečnou rezervu, na plno jej budete pouštět, jen když budete chtít vysklít okna nebo podráždit sousedy.

Logitech Z-333

Satelity se připojují pomocí RCA kabelů, které jsou ze satelitů neodpojitelné. Vstup je rovněž v podobě RCA -> jack 3.5mm konektoru.

Co určitě potěší je hlavní ovládací prvek, který se velmi povedl. Je to velký otočný kontrolér, který má broušený povrch a působí opravdu luxusně (edit: v pozdějších verzích už je regulátor hladký). Ze předu se nachází nenápadná zelená LED dioda signalizující zapnutí reproduktorů. Ty se vypínají rovněž na regulátoru z boku na levé straně. Na protější straně se nachází Jack 3,5mm konektor pro připojení sluchátek, což mnohé noční sovy potěší.

Logitech Z-333

Délka kabelu ovladače je 150cm a mělo by to bohatě stačit všem. Délka kabelů k satelitům činí také 150cm. V případě potřeby lze prodloužit (dokoupením kabelu RCA samice – RCA samec).

Zvuk

Po zvukové stránce se reproduktory Logitech Z333 velmi povedly. Ačkoliv jde o velice laciné reproduktory, znějí opravdu dobře. Mají čisté a vyrovnané středy, přijatelné výšky a bass je dostatečně mohutný. Ani velká hlasitost nečiní této sestavě problém, jednotlivé spektra jsou dobře slyšitelné, nemíchají se, zkreslení je únosné. Sestava se po připojení ke kvalitní zvukové kartě nechá přemluvit k ještě lepšímu zvuku a po mírném vyzdvižení středů a vyššímu vyzdvižení výšek, hraje opravdu skvěle. Výšky je třeba opravdu zvednout, protože jinak nejsou tolik znatelné. V některých recenzích se můžete dočíst, že sestava trpí „brumem“ v době neaktivity, na naší sestavě však není slyšet absolutně žádný brum. 


Celkově tyto reproduktory jsou pro nás vítězné v cenové relaci do 1500Kč. Za tuto cenu získáte opravdu dobře vypadající a především hrající reproduktory od renomované značky.

Vývoj ceny

Zdroj Heureka.cz

Parametry

Hlavní parametry

Typ soustavy
Aktivní
Počet kanálů
2.1
Reálný výkon RMS
40 W
Kmitočtový rozsah
55 Hz – 20 000 Hz
Možnosti připojení
3,5 mm Jack, AUX, RCA - Cinch
Ovládání
Externí kabelový ovladač s jack 3,5mm výstupem
Materiál
Dřevotříska

Přední reproduktory

Výkon satelitů
8 W

Subwoofer

Výkon subwooferu
24 W

Hmotnost

Celková hmotnost
3.17 kg