Čtete: WD Blue 3D NAND SSD 500GB

WD Blue 3D NAND SSD 500GB

Když se řekne Western Digital, jen málokdo by si tuto společnost neasocioval s pevnými disky (HDD). Ani na poli SSD disků není WD žádným zelenáčem. Disk WD Blue 3D NAND SSD 500GB je toho důkazem. Jde o velmi povedený kousek s kapacitou 500GB, hodně slušnými parametry, a to vše za velice příznivou cenu pod 3 tisíce korun. Tento disk je svými parametry plně srovnatelný s diskem SanDisk Ultra 3D 500GB, který používá stejné komponenty. Svým výkonem lze WD srovnávat také s legendou – Samsungem 860 EVO.

SSD disk WD Blue 3D NAND SSD 500GB nabídne zajímavé sekvenční přenosové rychlosti  – 530MB/s pro zápis a až 560MB/s pro čtení. U náhodného 4KB zápisu je to pak 84 000 IOPS a u 4KB čtení až 95 000 IOPS. Na poli Sata SSD disků je toto nejrychlejší model z nabídky společnosti Western Digital. Varianta Black, je k dispozici jen pro M.2, nikoliv pro SATA rozhraní, ale to už je jiná píseň. Disk je složen z paměťových čipů typu TLC, které zapisují 3 bity do buňky.

Disk se dále pyšní vysokou spolehlivostí až 1,75 miliony hodin střední doby mezi poruchami (MTTF) a technologiím, které automaticky opraví možné chyby. WD nabízí nadstandardní záruku 5 let nebo po zapsání 200TB. Dříve však uběhne 5 let, než by se vám podařilo disk tolikrát přepsat. Denně byste totiž museli zapsat 109.5GB dat, což běžný smrtelník nemá šanci provést. Disk samozřejmě poběží i po překročení této hodnoty, jen za něj výrobce již neručí.

Toto SSD je také velice vhodným kandidátem pro instalaci do notebooku jako náhrada menšího SSD či pro výměnu za klasický plotnový disk, kde pocítíte markantní rozdíl v rychlostech odezvy systému. Disk váží pouze 37 gramů a jeho spotřeba ve špičce činí pouhé 3.35W.

K disku lze stáhnout také zajímavou utilitu WD Acronis, která umožňuje monitorovat volnou kapacitu na disku, celkově zapsaná data, teplotu a další. Zajímat vás může také software Acronis® True Image™ WD Edition, který dokáže zálohovat veškerá vaše data, aplikace či operační systém a umožňuje snadno klonovat disky. Software je ke stažení zdarma.

Kde nejlevněji koupit WD Blue 3D NAND SSD 500GB?

Parametry

Hlavní parametry
Kapacita disku 500 GB
Technologie disku SSD
Formát disku 2.5"
Rozhraní interní SATA 6 Gb/s
Rychlost čtení 560 MB/s
Rychlost zápisu 530 MB/s
Rychlost náhodného čtení 95000 IOPS
Rychlost náhodného zápisu 84000 IOPS
Životnost disku (zápis) TBW 200 TB
Velikost buňky TLC (Triple-Level Cell)
Spotřeba el. energie 3.35 W
Rozměry, hmotnost
Výška 69.85 mm
Šířka 100 mm
Hloubka 7 mm
Hmotnost 37.5 g

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás také zajímat