Čtete: Xiaomi Amazfit 2 Stratos

Xiaomi Amazfit 2 Stratos

Elegantní chytré hodinky určené svými funkcemi především pro fitness a sport, které však svým designem udělají dojem i na obchodním jednání.

huami stratos pace 2

Transreflexní display

Hlavní doménou těchto hodinek je bezesporu displej. Oproti většině výrobců Smart hodinek se Xiaomi rozhodlo použít právě transreflexní LCD displej místo standardních LCD či OLED displejů. Transreflexní displej se vyznačuje tím, že s přibývajícím okolním světlem je jeho čitelnost lepší, protože toto světlo využívá právě jako podsvícení, na rozdíl od klasických LED podsvícených LCD displejů, které slunce zbavuje viditelnosti. Tedy čím více okolního světla, tím lepší viditelnost při minimální spotřebě elektrické energie. Hlavně díky tomu vydrží Amazefit 2 nabité až 5 dní. Rozlišení displeje činí 320x300px, toto se pak snižuje při nepoužívání, kvůli ještě nižší spotřebě energie.

Displej Amazefitů má také vlastní podsvícení, které však používá jen při absenci okolního světla. Zde však přichází menší kámen úrazu, protože ve tmě to není žádná hitparáda. Účel to splní, ale každý obyčejný LCD panel vypadá v ten moment lépe, protože má živější barvy. Nicméně ve dne tento displej nemá konkurenci. Jedinou nevýhodou je spodní hrana (výřez) jinak kulatého displeje, ve které se ukrývá světelný senzor. Tento výřez je jedinou vadou na kráse jinak skvělých hodinek. Displej je obehnán kovovým rámečkem se zirkon-keramickou vrstvou, která zabraňuje rychlému poškrábání.

Pouzdro hodinek je vyrobeno z karbonového polykarbonátu, sklo je dle výrobce safírové. Hodinky jsou výrobcem dodávané s černým silikonovým páskem, který lze jednoduše vyměnit za jiný. Amazefit lze osadit jakýmkoliv páskem o šířce 22mm – například kovovým, který hodinky posune do jiné cenové relace.

Nabíjení hodinek je řešeno bohužel pouze kontaktně skrze dokovací stanici, do které musíte pouzdro hodinek přesně usadit. K hodinkám budete potřebovat USB nabíječku, jelikož ta není součástí balení.

Xiaomi Amazefit jsou vodotěsné do 5 atmosfér, takže na potápění zapomeňte. Sprchování a plavání však bezpečně zvládnou.

Výbava a funkce

To nejlepší však skrývá uvnitř – zabudované senzory určí vaší polohu z GPS satelitů, změří počet ušlých kroků, tepovou frekvenci a v neposlední řadě také tzv. VO2 max, což je důležitý údaj o využitelnosti kyslíku vaším tělem. Podle něj vám hodinky např. poradí, jak zvýšit svoji kondici. Nejen při běhání vás jistě potěší i zabudovaný hudební přehrávač.

Hodinky pomocí inteligentních algoritmů zaznamenají a monitorují celkem 14 různých sportovních aktivit. Nezáleží na tom, jestli při cestě z práce nasadíte rychlejší chůzi, jestli běháte v terénu, plavete v bazénu, lyžujete, hrajete tenis, fotbal nebo např. jezdíte na kole. Jisté je to, že o svém sportovním vyžití budete mít dokonalý přehled.

O běh hodinek se stará baterie s kapacitou 280 mAh a dvoujádrový procesor, jehož jádra tepou na frekvenci 1,2 GHz. Výkonnému CPU je k dispozici operační pamět 512 MB RAM a více než 4GB vnitřní paměti, do které lze nahrát třeba hudbu a tu poté pouštět v bezdrátových sluchátkách. Paměť lze využít také na různá témata hodinek (watchface), která lze zdarma stáhnout z internetu.

Xiaomi Amazfit 2 Stratos zobrazují také notifikace na příchozí SMS, messenger zprávy a volání díky bluetooth spárování s vašim telefonem.

Kde nejlevněji koupit Xiaomi Amazfit 2 Stratos?

Parametry

Displej
Typ displeje Transreflexní
Rozlišení displeje 320x300
Pouzdro
Sklíčko Safírové sklo
Materiál pouzdra Rámeček: kov se zirkon-keramickým povrchem, tělo: karbonový polykarbonát
Materiál řemínku silikon
Parametry
Procesor Dual-Core
Frekvence procesoru 1.2 GHz
Velikost RAM 512 GB
Interní paměť 4 GB
Kapacita baterie 280 mAh
Výdrž baterie 5 dní h
Kompatibilní OS Android, iOS
Výbava
Slot pro SIM ne
Voděodolnost (IP) 5ATM
Snímač tepové frekvence ano
Mikrofon ne
Reproduktor ne
Gyroskop ne
Akcelerometr ne
Barometr ano
Konektivita
Data Bluetooth 4.1, WiFi
GPS GPS, GLONASS

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás také zajímat